Read More
FAKTA O SUROVINÁCH

Proč balíme produkty do plastových obalů

S ohledem na náš ekosystém a s podílem zodpovědností za životní prostředí se snad všichni snažíme přírodu zbytečně nezatěžovat. V obchodech nahrazujeme mikrotenové sáčky papírovými či látkovými pytlíky, stále větší boom zažívají bezobalové obchůdky, dáváme přednost autům s elektrickým pohonem, a tak bychom mohli pokračovat dále. Netřeba snad zmiňovat, že každá malá změna je důležitá a každý by si k ní měl najít svou vlastní cestu.
Ani nám není prostředí, ve kterém žijeme lhostejné a snažíme se k němu přistupovat s respektem a s co možná s největším ohledem. Tímto se řídíme i při výrobě našich produktů. Pojďte s námi a naší zakladatelkou Hankou nahlédnout do zákulisí, rádi Vám prozradíme, jak přistupujeme my k obalové politice a proč jsme právě zvolili materiál, jaký jsme zvolili.

Číst dále

Read More
OSTĒ

Kůže – největší orgán těla. Známe ji dobře?

Řekli byste, že naše kůže může dosahovat až na 2 m2plochy? A že jen její vrchní vrstva váží kolem 3 kg? Taky Vás to tak překvapilo? Kůže je náš největší orgán a plní nejednu důležitou úlohu. Je naší schránkou a chrání nás před vnějšími vlivy. Pomocí kůže vstřebáváme látky, jak ty prospěšné, ale stejně tak ty, které nám zrovna neprospívají.

Číst dále

Read More
OSTĒ

Láska jako chemická reakce

Láska. Bývá jednoznačná a zároveň nesmírně komplikovaná. Je tak jasná a přitom si na ni nemůžeme ani sáhnout. Lásku dokážeme vyjádřit slovy, projevujeme ji svými činy a upřímnými pohledy. Dá se však láska popsat zcela střízlivě bez toho, aniž bychom se nezačervenali, oči se nám nerozsvítily a po těle by se nám nerozlilo příjemné teplo s pár motýlky v břiše? Co myslíte?

Číst dále

Read More
OSTĒ

Trápí Vás v zimě suché a popraskané rty? Nezapomínejte na pravidelnou hydrataci!

Trápí Vás v zimě suché a popraskané rty? Nezapomínejte na pravidelnou hydrataci! Důležitá je nejen hydratace, ale i prevence. S brzkým západem slunce klesá stejně rychle i rtuť teploměru. Mrazivé měsíce jsou nejtěžší zkouškou pro naši pokožku. Stejně jako nás v zimě trápí suchá pleť, neschovají se před ní ani naše rty. Jak se tedy v chladném a větrném období o naše popraskané rty postarat a neuškodit jim? Co na suché rty zabírá?

Číst dále

Read More
FAKTA O SUROVINÁCH

Krém na ruce a jeho aktivní látky aneb kouzelní pomocníci v produktech OSTĒ

Pokožka rukou je jedna z nejvíce namáhaných. Rukama děláme téměř vše – pracujeme, řídíme auto, připravujeme jídlo a hlavně si je neustále namáčíme a zase sušíme. I dobře vyživená pokožka má občas problémy to všechno zvládnout, zvlášť pokud se k tomu v chladných měsících přidají nízké teploty. Proto je nutné si ruce chránit kvalitním krémem, který pokožku účinné ochrání a regeneruje. Ten náš vám zajistí bohatou výživu a hydrataci hned po prvním nanesení.

Číst dále

Read More
Netestováno na zvířatech

Velké i malé téma: Netestováno na zvířatech

Téma testováno na zvířatech se může zdát jako jasná věc. Ve farmaceutickém průmyslu se bohužel testovat musí, v jiných průmyslech však ne. Nekompromisně. Avšak…
V dnešní době je toto téma diskutováno ze všech stran. A proto se do tohoto tématu dostávají mnohdy i nepravdivé a zavádějící informace. Dlouho jsme přemýšleli, jestli k tomuto tématu máme vůbec ještě co říct. Nakonec jsme se rozhodli vám povědět náš pohled.

Číst dále

12